İstanbul, Türkiye +90 (212) 283 22 95

Hayallerin Hayat Bulduğu Yer

Motokros
Motokros

Cum Ara, 20 by Administrator

MOTOKROS 1930’lu yıllarda...

Kite Surfing/Uçurtma Sörfü
Kite Surfing/Uçurtma Sörfü

Cum Ara, 20 by Administrator

KİTE SURFİNG-UÇURTMA SÖRFÜ...

Kaykay
Kaykay

Cum Ara, 20 by Administrator

KAYKAY SPORU Tahta parçalarına...

Tüm Blog girişlerini görüntüleyin →

Doga Ile Yasam

DOĞA İLE YAŞAM

DOĞA EVLERİ-GÖL EVLERİ- DOĞAL YAŞAM KÖYLERİ

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardan mısınız?

Eğer öyleyseniz sizi buraya alalım. Doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, ülkemizin dört bir yanından sizler için derlediğimiz doğa evlerini aşağıda bulabilirsiniz. Her biri muazzam bir doğanın içinde her biri enfes bir manzaraya ve doğaya sahip.

Doğa evleri: Deniz kenarında bulunan birçok tatil beldesinin aksine, mis gibi temiz havası ve yemyeşil ormanların içindeki doğasıyla, daha sakin ve huzurlu bir tatil imkânı sunuyorlar.

Şehrin gürültüsünden uzakta, doğa tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir doğa evleri.

Hafta sonları şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak için kısa olsa da, güzel bir fırsat olabilir dağ evlerinde geçireceğiniz bir tatil için. Doğa ile iç içe mis gibi temiz havayı ciğerlerinize çekerken, doğa yürüyüşleri, rehber eşliğinde doğa tırmanışları, belki yakındaki derelerde kano ile gezinti yapmak gibi pek çok aktiviteyi de gerçekleştirebilirsiniz. Genelde ahşaptan yapılmış olan doğa evleri, bungalov evler tarzında hizmet vermektedir. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanlar yaşamak demektir. Kışın sobanızın başında bembeyaz kar izlemek, yazın ise mis gibi bol oksijenli bir güne dinç uyanmak size ayrı bir zevk verecek.

ANTALYA DA DOĞA İLE YAŞAM

Antalya da doğayla baş başa, temiz ve sakin, sedir ağacından yapılmış, bungalov evlerden oluşan harika bir yer. Yemyeşil bahçemizde Batı Akdeniz’de yetişen meyve ağaçları arasında, sedir ağacından yapılmış ahşap villalar, siz değerli doğa severlere özenle hazırlandı.

Olympos Beydağlarının muazzam görüntüsü içinde, 3,8 kilometrekare kum ve ince çakıldan oluşan sahile yakınlığı, ayrıca deniz kaplumbağaları Caretta Carettaları da görmek mümkündür. Bu Bungalov evler, sahile 200 metre mesafededir. Sahilde akşam gökyüzünü izlemek, yıldızlara bakmak ve denizde yakamoz izlemek işte hepsi sizleri bekliyor...

Doğa-deniz-sakinlik-huzur ve güneşin tadını burada çıkarabilirsiniz.

Antalya’nın en önemli değerlerinden biri olan Yanartaş Tahtalı dağının eteklerinde, ormanın içerisinde açık bir kayalık arasında küçüklü büyüklü yanan gizemli alevler ve bol miktarda metan gazının oluşumudur.. Yakınındaki kalıntılar ise Bizans kilisesine aittir. Bu size özel ve size ait bungalov eviniz, sadece yürüme mesafesiyle 45 dakikadır.

Sizler de bizler gibi,  fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine,  dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Antalya da muazzam bir doğanın içinde, enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız.
Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle,  rezervasyon ve bilgi almak için

 

SAFRANBOLU DA DOĞA İLE YAŞAM

Gez gez bitmiyor yurdumuzun yerleri. Bu seferki keşfimiz Safranbolu da yer alan bir Doğa Evi’nden geliyor. İki kanyonun içine kurulmuş olan Safranbolu, hem kültürel yapısı hem de tabiatıyla hem özlem duyduğunuz sakinliği ve dinginliği yaşayabilecek, hem de konfordan ödün vermeden keyif alabileceksiniz.

Uzun zamandır şehrin karmaşasından kaçıp sığındığımız gizli cennetimizi, artık siz değerli dostlarımızla da paylaşmak istiyoruz. Meyve ağaçları içindeki Doğa eviniz ve size özel bahçenize, doğayı, sakinliği, kuş seslerini, gündüzleri akan suyun şırıltısını , geceleri ise yanan ateşin sıcaklığını özlemiş herkese sunuyoruz.

Çocukluğumuzun sonsuz yıldızlar altındaki kamp ateşi, ilk çadır hatıraları, ağaçtan toplanan mis kokulu meyvalar. Şimdi üçüncü nesil olarak bizler bu sığınağa biraz daha can katarak, gözlerimizi doyuran yeşili, ark suyunun şırıltısını, doğanın burada bize sunduğu tüm güzellikleri herkesle paylaşmak istiyoruz.

Bölgenin en önemli doğa harikalarından biri Mencilis (Bulak) Mağarası’dır.

Türkiye’nin sayılı büyük mağaralarından biri olan Mencilis Mağarası, toplamda 6 km uzunluğunda olup, 400 metresi ziyaretçiler için gezi rotası olarak düzenlenmiştir. Mağaraya çok yüksek bir kayalığın orta kısmına, 157 basamak çıkmak suretiyle ulaşıyorsunuz. Sonrası zaten inanılmaz. Milyonlarca yıl önce oluşmuş sarkıt ve dikitler, büyüleyici bir görüntü sunuyor.. Keşke 6 km’nin hepsini gidebilsem diye düşünüyorsunuz. Bu doğa evinizden, ister 45 dakikalık çok rahat, doğa içerisinde bir yürüyüşle de ulaşabilirsiniz.

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Safranbolu da muazzam bir doğanın içinde enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almakiçin

SAPANCA DA DOĞA İLE YAŞAM

Sapanca da Göl evleri, arkadaşlarınızla geçireceğiniz huzur dolu zamanlar için sizi bekliyor…

Göl Evlerinin beş dönümlük bahçesi ile birlikte bu özel evler, göl manzarası, elma, ayva, muşmula, nar gibi meyve ağaçlarıyla çevrilidir. İşte size bazı çiçek isimleriyle adlandırılmış Göl evlerinden bazıları, acaba hangisi sizin cennetiniz?

İsmini, göle en yakın olan ana Ortanca Göl evi etrafında bolca bulunan Ortanca çiçeklerinden alan bu ev, konaklayan misafirleri göl manzarasıyla büyülemektedir.

Villayı çevreleyen her renk güllerden ilham alınarak isimlendirilen Gül Villa, Göl evi’nin beş dönümlük bahçesi içinde, göle en yakın olan ikinci evdir.

Yasemin Villanın şömineli salonu ve Amerikan tarzı açık mutfağı kestane ağaçlarından yapılmıştır. Bir odasından muazzam bir göl manzarası ve Gölevi’nin bahçesinin en köşesinde yer alan Sardunya Villa, kendine has taş mimarisi ile dikkat çekmektedir.

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Sapanca da muazzam bir doğanın içinde enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için

MUĞLA DA DOĞA İLE YAŞAM

Muğla da yer alan bu özel vadi de, geleneksel Türk köy yaşamı sevgisinden doğan, yaşam köyü ağaçlarla kaplı dağlarla çevrili tenha bir vadide, iyi döşenmiş ve eksiksiz bir ağaç evi, taş evler ve bir kütükten yapılmış kulübe ve taş binada lüks odalar kapsayarak inşa edilmiştir.

İnşasında geleneksel yerel malzemeler kullanılmış, Odak noktası, çevredeki kırlara mükemmel uyum sağlayan taştan yapılmış; Geleneksel Türk köy yaşamına olabildiğince yakın olabilmek; Çam, badem, zeytin ve meyve ağaçlarıyla kaplı vadisinde konumlanan bu Doğal Yaşam Köyü’nde kuş sesleriyle uyanmak, sincaplarla dost olabilmek…

Geleneksel Türk köyünde doğal yaşamın sakinliği, At binicilik aktiviteleri ve Yoga dersler ile de huzur veren aktivitelerden faydalanabilirsiniz.

Huzurlu bir sığınak arayanlar için, bir vadi içinde yer alan bu Doğal Yaşam Köyü, kıyıya kolay erişim ile ağaçlar ve dağların arasına yerleştirilmiş muhteşem bir ortam sunarak mükemmel bir kaçış sağlar.


Vadi, tümü kuşlar, domuzlar, sincaplar, tavşanlar, kaplumbağalar ve keçiler olmak üzere harika bir vahşi yaşam yelpazesini çeken çam, badem, zeytin ve meyve ağaçları gibi çok sayıda ağaçla çevrilidir.

.Kahvaltınız için yumurta toplayın veya lezzetli yemekler pişirmek için mevsimlik meyve ve sebzeleri toplayın; tümü konaklamanız boyunca tadını çıkarmaya hazır. Vadide yaşamak, herkese doğayı en iyi şekilde deneyimlemek için harika bir fırsat verir. Kuş şarkılarının sesine uyanmak, verandalarda huzurlu akşamlar yürüyerek ister araba ile muhteşem kırsalı keşfetmek mükemmel bir doğa yaşamını sizlere sunacaktır.

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Muğla da muazzam bir doğanın içinde enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için

BOLU DA DOĞA İLE YAŞAM A

Bolu da ki tatil köyü, huzurun ve doğanın kucaklaştığı, sakin bir bölgesinde yer alan, %99 oksijen oranıyla siz değerli dostlarımıza sunulmaktadır. Bahçemizde çam ağaçlarının gölgesinde huzur ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Köyde ki yöresel mutfağın ve tatların keyfini çıkarabilir ve deneyimleyebilirsiniz…

Doğa; Eşsiz Güzelliği ve Huzur Veren Sakinliğiyle Sizleri Bekliyoruz...

 

Tüm kargaşayı dışarda bırakabileceğiniz, huzurlu bir yer arıyorsanız ''At Biniciliği” tam size göre demektir. Atların varlığı kadar, yeşil yapısının da huzurlu bir ortam sağladığı köyümüzde, at binme deneyiminden yararlanmak mümkün. Çevrenin sağladığı huzuru, atların varlığı daha da artırıyor. Çünkü atlar her yaştan insan için rahatlatıcı bir etkiye sahip. Özellikle son yıllarda yaygınlaşan “hippoterapi” (at ile terapi) de bu durumun uç noktada terapi olanağıdır.

''Profesyonel eğitim almayalım ama ara sıra gidip atları sevelim, birer kısa tur atalım, keyifli ve huzurlu bir gün geçirelim,” diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.

ATV Safari turu

Doğa, aksiyon, eğlence hepsi bir arada. ATV Safari turu karmaşık şehir hayatından uzaklaşıp doğa ile iç içe, stresten uzak heyecan dolu bir program sunuyor. Sevdiklerinle birlikte vakit geçirip ATV araçlarıyla doğayı turlayacaksınız! Doğayla iç içe, kendinizi arazinin engebeli yollarına kaptırarak, eğlence yüklü bir keyif yaşayabileceğiniz, sevdiklerinize sürpriz yapıp, onların da bu zevkten faydalanmalarını sağlayabileceğiniz muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Ormanın içinde, şehir gürültüsünden uzak, kuşlar, ağaçlar ve gökyüzü ile hem gözlerinizi hem de ruhunuzu dinlendireceksiniz. Orman Yürüyüşleri, Mengen'in eşsiz doğası ve yüksek oksijen oranına sahip, bölge de bulunan çam ağaçlarıyla çevrili yürüme parkurunda, gün boyu yürüyüş yapabilirsiniz...

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Bolu da muazzam bir doğanın içinde enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için

BOLU DA DOĞA İLE YAŞAM B

Doğanın kalbindeki eviniz...

Doğanın içinde sessiz, sakin ve huzurlu birkaç gün geçirmek, şehrin kirliliğinden, gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak, toprağı ve rüzgarı hissetmek, ailecek veya yalnız kamp yapmak, ateş başında sohbet etmek, etkinliklere katılmak, doğal ve lezzetli yemek yemek isterseniz burası tam size göre.

Doğa Evi aslında hepimizin özlediği; şehir hayatının içinde kaybettiğimiz doğallığı, huzuru ve samimiyeti hissettiğimiz, köydeki anneannemizin, babaannemizin evi gibidir. Ocakta hep çay vardır, aynı ateşin başında hep beraber yer, içer, muhabbet ederiz. Şehirde rengini unuttuğumuz gökyüzünü paylaşır, yıldızların aydınlattığı gecede eğlenerek dinleniriz. Shakespeare’in de dediği gibi biz burada doğanın tek bir dokunuşunun tüm dünyayı aile yapmasını isteriz...

Doğa Evi’nde ne var ne yok?

Televizyonlar yok, yerine doğanın sunduğu güzellikleri keşfedip, unutulmaz anılar biriktirmek var.

Araba sesi ve kornalar yok, yerine kuş cıvıltıları var.

Geceleri yollarımızı aydınlatmak için çok fazla ışığımız yok, yerine gökyüzündeki yıldızlarımız var.

Sağlığınıza zararlı dondurulmuş hazır ürünler yok, yerine bahçemizden topladığımız ve köy pazarından aldığımız taze ürünlerimiz var.

Üretim ve saklama koşulları belirli olmayan salam, sosis gibi ürünler yok, yerine katkı maddesi barındırmayan organik ürünlerimiz var.

Sağlığınızı tehdit eden ve kanserojen maddeler içeren plastik araç gereçler yok yerine tahta, cam ve çelik ürünlerimiz var.

Doğa Evi'nde neler yapabilirsiniz?

Taş evlerde, bungalovlarda ya da farklı bir deneyim yaşamak isteyenler yataklı çadırlarımız ya da kamp çadırlarımızda konaklayabilir. (İklim koşulları nedeni ile kamp için en uygun dönem Mayıs – Ekim arasındadır)

Ormanda kuş seslerini dinleyerek, köpeklerimiz eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilir

Etkinlik alanımızın üst katında yoga yaptıktan sonra alt kata inip şömine başında kitabını okuyabilir

Doğanın sunduğu eşsiz güzellikleri fotoğraflayabilir

Sıcak şarap ile birlikte şömine başında keyifli vakit geçirebilir

Çocuklarla tertemiz çimlerde yuvarlanıp, ağaçların arasında koşturup onlara toprağa dokunmanın doyumsuz keyfini anlatabilir

Ateş başı sohbetlerine katılıp birlikte şarkılar söyleyebilir

İster kendi evcil hayvanlarıyla, isterse de bizim kedilerimiz, köpeklerimiz ve tavuklarımızla oynayabilir

Akşamları kamp alanımıza çıkıp milyonlarca yıldızın aslında bize ne kadar yakın olduğunu görebilir

Ateş başında zaman zaman yaptığımız sucuk ekmek partilerimize katılabilir

Her mevsim doğanın sunduğu farklı güzelliklerle; ilkbaharda dağ çiçeklerini görüp, yazın terlemeden ateş başında otururken, sonbaharda kızaran yaprakların ve kışın kar topu oynamanın keyfine varabilir Ya da sadece durup anın keyfini yaşayabilir.

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için

BURSA DA DOĞA İLE YAŞAM

Kış turizminin ülkemizde nabzını tutan Bursa'da, Orman Köşk Evleri misafirlerine kapılarını açıyor. Tamamen ahşaptan yapılmış olan köşkler, bulunduğu enfes doğayla inanılmaz bir uyuma sahip. Verandasında barbekü imkanı da bulunan evlerin içleri oldukça konforlu ve otantik bir şekilde dizayn edilmiştir.

Küçük ahşap dağ evlerinde konaklamak paha biçilemez! Her şeyden uzak, kendinizi soyutlayabileceğiniz yegane yerlerdendir. Evler tam teşekküllü. İhtiyaç duyabileceğiniz her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Dev çam ağaçlarının, servilerin, makilerin karlarla çevrili kusursuz hali, sincapların bir arada olduğu harika ambiyansta konaklamak; gayet keyifli ve konforlu bir tecrübe olacaktır.

Bursa Uludağ Hakkında;

Uludağ, Bursa ili içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ’dır; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanan Uludağ'ın uzunluğu 40 km'yi bulur. Genişliği ise 15–20 km'dir. Toplu ve heybetli bir görünüşe sahip olan bu dağın Bursa'ya bakan yamaçları kademeli, güneye Orhaneli'ne bakan tarafları ise düz ve daha diktir.

En yüksek noktası göller bölgesinde yer alan Uludağ tepe'dir (2.543 m). Uzaktan Bursa'ya yaklaşılırken ve oteller bölgesinde görülen yüksek tepe genelde zirve olarak algılanır.

Zirve gibi görünen o tepenin ismi Keşiş Tepedir ve yüksekliği 2.486 m'dir. Uludağ tepe (2.543 m) Keşiş Tepenin 5 km güneydoğusunda yer alır. Dağın kuzey tarafında Sarıalan, Kirazlı, Kadı, Sobra yaylaları görülmektedir.

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Bursa da muazzam bir doğanın içinde enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için

BURDUR DA DOĞA İLE YAŞAM

Burdur da kendinizi doğanın içinde, hatta doğanın bir parçasıymış gibi hissedebileceğiniz bir noktada yer alıyor. Tıpkı Saklı bir Cennet gibi, saklı bir noktada sıralanan evlerine panoramik Karaca ören Gölü'nün eşsiz manzarası hakim Burdur’un Saklı Göl Evleri, sizleri doğa ile iç içe bir ortamda unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşatmaya davet ediyor. Sizi evinizde hissetmenizi sağlayacak konforu bulabileceğiniz özel tasarımlı göl evlerinde, manzaranın ve doğadaki ahengin keyfini çıkaracaksınız. Sportif balıkçılık, kano gezisi, doğa yürüyüşü, tekne gezintisi, bisiklet turu gibi keyifli aktiviteler sizleri bekliyor. Tarih ve doğa iç içe Burdur da, .Sagalassos, Kremna, Milyos (Milias) Antik Kentleri ve Yazılı Kanyon (Kral Yolu) görebileceğiniz tarihi yerlerden bazılarıdır.

Burdur da yeni bir konaklama şekli GLAMPİNG!

Glamping iki ayrı kelime olan "Glamourous" ve "Camping" kelimelerinin bileştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Temelde lüks ve konforlu bir otel odası imkanının, kamping şartlarında sunulması olarak ortaya çıkmıştır.

Doğal ve ekolojik tatil kavramlarının yayılması ile birlikte doğal şartlarda oldukça zorluk çeken bazı lüks severler ve üst gelir grubunun rağbet gösterdiği bu lüks kamping türü, giderek yaygınlaşıyor. Doğadan ve konfordan en fazlasını almak için; glamping hayranları hem lüks ve konforu hem de doğal yaşamla iç içe olmayı birlikte deneyimliyorlar.

Kamping eğlencesi ile ilgili son çılgınlık şüphesiz "Glamping" adını verdiğimiz lüks ve şatafat içerisinde kamp yapma aktivitesidir.. Glamping yapmak için haliyle bilinen standart çadırlardan çok daha öte, çadır eşyalarına ihtiyaç var, yoksa bunun kampingle bir farkı kalmıyor.

Hakiki bir lüks çadırın ilk olarak geniş ve ferah bir kanvas çeşidiyle örtülerek hazırlanması gerekir. İçerisinde rahatça ayakta durabilecek ve gezinebilecek kadar büyük olması gerekiyor. Uyku tulumlarının üzerinde emeklemek veya herşeyinizi bir kenara tıkıştırmak gibi bir manzara haliyle olmamalıdır. Bu tarz bir kamping stilinde odanın aksesuar ve donanımı oldukça lüks olmaktadır. Yataklar gayet rahat ve veranda plastikten uzak, tercihen ahşap ve gayet lüks olmalıdır.

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Burdur da muazzam bir doğanın içinde enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için

ISPARTA DA DOĞA İLE YAŞAM

Dağ evi, kış sporları yapmak ve doğa güzelliklerinden faydalanmak amacıyla çevresel açıdan sorumlu bir anlayışla birlikte Turizm Tesislerinin Belgelendirilmesine ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik belirtilen niteliklere sahip konaklama tesisleri olarak nitelendiriliyor.

Isparta Hakkında;

Isparta İli, Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde Göller bölgesinde yer alır. 8.933 km2’lik yüzölçümüne sahip olan şehrin rakımı ortalama 1050 metredir. İlin % 68,4’ü dağlar, % 16,8’i ovalar ve % 14,8’i platolardan oluşur. Isparta’da, Batı Toroslar’ın uzantısı olan ve yüksekliği 3000 metreyi bulan oldukça yüksek dağlar vardır. Dedegöl, Barla, Davraz ve Akdağ ilin en önemli dağları; Eğirdir Gölü, Beyşehir Gölü, Kovada Gölü ve Gölcük Krater Gölü ise bilinen en önemli gölleridir. Coğrafyası üzerinde çok sayıda göl, gölet, dağ, yayla, kanyon, mağara, orman, akarsu ile milli ve tabiat parkları bulunan Isparta, bu zenginlikleriyle gelen turistlere ve doğaseverlere her türlü alternatif turizm imkânlarını sunar.

Isparta topraklarının güney kısmını oluşturan Sütçüler İlçesi, Eğirdir İlçesi, kısmen de Aksu İlçesi ve Merkez İlçe’de Akdeniz İklimi’nin etkileri görülür. Bu bölümlerde kışlar yağışlı ve daha ılıman geçerken, yazlar sıcak ve nemlidir. Yine aynı coğrafya Akdeniz Bölgesi’nin coğrafi özelliklerini de gösterir. Batı Toros Dağları’nın en yüksek zirvelerinden biri de Aksu ve Yenişarbademli İlçeleri sınırları içinde kalan Dedegöl Dağı’dır (2998 m). Barla Dağı (Gelincik Tepesi-2798 m) ile kış sporları ve turizm merkezi olarak ilan edilmiş Davraz Dağı (2635 m) ilin diğer yüksek dağlarıdır.

Sizler de bizler gibi fırsatını bulduğunuz her an, doğaya kaçmak için planlar yapanlardansanız, doğayı seviyorum ve konaklamada da oteller yerine dağ evlerini tercih ediyorum diyorsanız, Isparta da muazzam bir doğanın içinde enfes bir manzaraya ve doğaya sahip. Yılın her mevsiminde, ayrı bir tat veren doğa evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanları İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak, sizinle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyarız

Unutamayacağınız bir deneyim ve tatil yaşayabilmeniz dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için