İstanbul, Türkiye +90 (212) 283 22 95

Hayallerin Hayat Bulduğu Yer

Motokros
Motokros

Cum Ara, 20 by Administrator

MOTOKROS 1930’lu yıllarda...

Kite Surfing/Uçurtma Sörfü
Kite Surfing/Uçurtma Sörfü

Cum Ara, 20 by Administrator

KİTE SURFİNG-UÇURTMA SÖRFÜ...

Kaykay
Kaykay

Cum Ara, 20 by Administrator

KAYKAY SPORU Tahta parçalarına...

Tüm Blog girişlerini görüntüleyin →

Türk kahvesinin kültürü ve tarihi

TÜRK KAHVESİNİN KÜLTÜRÜ VE TARİHİ

Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. . .

YARIM GÜN(PAZAR GÜNÜ HARİÇ KAPALIÇARŞI KAPALI)

Tüm kahve sevenlere sesleniyoruz! Bu deneyim tam size göre!

Türk kahvesi bir kültür ve kahve hazırlama yöntemidir. Kavrulmuş ve daha sonra ince öğütülmüş kahve çekirdekleri, genellikle şekerle birlikte su ve bir cezve de kaynatılır ve telvenin oturmasına izin verilen bir fincanda servis edilir. Bu yöntem, 16-17. yüzyıllarda Arap dünyasından gelip, Osmanlılar tarafından benimsenmiştir. Şu anda Ortadoğu, Kuzey Afrika, Kafkaslar, Balkanlar, Bali ve Doğu Avrupa'da bulunmaktadır.

Türk Kahvesi, UNESCO tarafından onaylanmış Türklerin Kültürel Mirasıdır. Osmanlılar 1519'da İstanbul'a ilk kahve çekirdeklerini getirdiklerinden beri kahve, Türk kültüründe çok önemli bir yer tutmuştur.

Türkiye'de insanlar kahvaltılarında Türk çayı ve sonrasında Türk kahvesi içmektedir. Benzer şekilde, genellikle akşam yemeğini ve tatlılarını yerler ve ardından bitirmek için bir Türk kahvesi içerler.

Bu programa 'Kahve Rotası' ile başlayıp, çeşitli tarihi mekanlarda kahvenin tadına bakacağız. Daha sonra, 1777'den beri lezzetli Türk lokumu da dahil olmak üzere geleneksel tatlar sunan bir firma olan Hacı Bekir Şekerci'yi ziyaret edeceğiz. Programın sonunda, bir Türk kahvesi atölyesine katılacak ve hatta bir sertifika alacaksınız.

Türk Kahvesi kültürü ve lezzeti...

 

 Türklerin Kültürel Mirasıdır kahve. Osmanlılar 1519'da İstanbul'a ilk kahve çekirdeklerini getirdiklerinden beri,Türk kültüründe çok önemli bir yer tutmuştur. Tüm kahve severlere sesleniyoruz! Bu deneyim tam size göre!

Çeşitli tarihi yerlerde, kahvenin tadına bakacağımız, Türk Kahve Kültürü, tarihi, gelenek ve göreneklerini öğrenebileceğimiz ayrıca Közde kahve yapımını deneyimleyebileceğiniz bu programda, İntelligenceturkey Profesyonelleri olarak size eşlik etmekten büyük onur duyarız.

Unutamayacağınız bir deneyim sunabilmenin dileğiyle rezervasyon ve bilgi almak için